Sleva 20 % na jazykové kurzy od Online jazyků & Easy Linga. Použijte slevový kód: MYENGLISH20

Rychlý přehled

Zajímavá místa ve světě, kde se nedomluvíte anglicky

Obsah článku

I když je angličtina brána za jeden ze světových jazyků, jsou místa, kde se anglicky nedomluvíme – nebo domluvíme, ale jenom stěží.

Především mluvíme o zemích, kde není anglický jazyk úředním jazykem.

Paradoxně řadu z nich najdeme v Jižní Americe, kde vévodí španělština.

Pojďme si zmínit konkrétní zajímavá místa ve světě, kde to angličtinou půjde horko, těžko.  

Jižní Americe vévodí španělština 

Člověk by si řekl, že v celé Americe se domluvíme anglicky. Dává to snad logiku, nebo ne? Opak je ale pravdou. Ve velké části Jižní Ameriky je totiž úředním jazykem španělština. Je sice faktem, že angličtině se na mnoha místech z nich rozumí, ale komunikace v angličtině se zkrátka neupřednostňuje. Mluvíme zejména o: 

Peru 

Kupříkladu v Peru, které je známé hlavně tím, že zde sídlí jeden z divů světa jménem Machu Picchu, angličtinu nepreferuje. Zejména peruánské pobřeží mluví čistou španělštinou. Aktuálně zde žije několik starověkých kultur, tudíž se při brouzdání touto zemí můžete setkat ještě s několika dalšími jazyky (i s těmi méně známými nebo pro vás zcela neznámými). 

Zajímavá místa ve světě
Pro Peru je typická španělština. (zdroj foto: pixabay.com)

Kolumbie 

Další částí Jižní Ameriky, kde se upřednostňuje španělština před angličtinou, je Kolumbie. Ta je známá hlavně díky nevalně proslulému drogovému bossovi Pablovi Escobarovi, který je zde dokonce pohřben v obklopení svých kumpánů. Díky nedávno vydanému seriálu pojednávajícímu o jeho životě je Kolumbie nyní v hledáčku seriálových cestovatelů.  

Podívejte se také na 10 exotických zemí, kde se domluvíte anglicky

Venezuela 

Abychom uzavřeli náš seznam, stojí za zmínku ještě Venezuela. Mluvíme o velice lákavém místě, kam se uchylují nejen nadšenci televizních telenovel. Je třeba konstatovat, že stále mluvíme o rozvojové zemi, která má zatím největší známé zásoby ropy na světě. I proto je jedním z předních světových vývozců.

Jak na světové jazyky

Jak se naučit anglicky 🇬🇧
Jak se naučit španělsky 🇪🇸
Jak se naučit německy 🇩🇪
Jak se naučit francouzsky 🇫🇷
Jak se naučit italsky 🇮🇹
Jak se naučit rusky 🇷🇺

V Itálii jedině italsky 

Itálie – země plná slunce a krásných památek. Nemůžeme se divit tomu, že se zařadila mezi zajímavá místa ve světě – ovšem i taková, kde se nemluví anglicky. Italové jsou na svůj úřední jazyk velice hrdí a stává se, že když na ně vyrukujete s angličtinou, schválně na vás budou mluvit italsky, i když vědí, že jim nerozumíte. Na schválnosti je užije.  

Naštěstí takových mnoho není. I Itálie se nyní těší z každého jednoho turisty, proto se snaží i angličtině (alespoň krkolomně) odpovídat, pokud to italsky zkrátka nejde. Abyste však na ně udělali alespoň trochu dojem, naučte se ke své angličtině pár italských slovíček, jako kupříkladu “dobrý den”, “ano”, “na shledanou” nebo “děkuji”.  

Zajímavá místa ve světě
V Itálii se anglicky nedomluvíte. (zdroj foto: pixabay.com)

Do Ruska raději s ruskou slovní zásobou 

I když je pravdou, že se angličtina dostává prakticky do všech koutů světa, v některých zemích jsou hrdí na svůj úřední jazyk a angličtinu zrovna nepodporují. Mluvíme kupříkladu o Rusku a ruštině. Naštěstí tento jazyk je tomu českému poměrně blízký a většinou není těžké porozumět, pokud jsme v minulosti s ruštinou přišli do kontaktu.  

Rusko není úplně destinace, kam se sjíždějí davy turistů. Má ale spoustu úžasných historických památek. Věděli jste, že se zde nachází třikrát více mostů než v italských Benátkách? A to jich v Benátkách je! Než však do Ruska doletíte, raději si v letadle osvojte několik ruských frází a angličtinu mějte v zásobě.

I Francouzové jsou na svůj jazyk hrdí 

Kde s angličtinou pravděpodobně nebude takový problém, je Francie. Ovšem opět neuškodí se naučit alespoň základní francouzské fráze. Může se vám totiž stát podobná situace jako v Itálii – Francouzi si taky rádi dělají legraci z turistů. Nejeden vám může schválně odpovídat francouzsky, i když ví, že mu nerozumíte.  

Vždycky taky záleží na tom, na koho natrefíte. Ne všichni Francouzi ovládají angličtinu nebo jiný světový jazyk. Blízký je jim jen ten jejich, na který jsou velice hrdí.  

Zajímavá místa ve světě
Francii vládne francouzština. (zdroj foto: pixabay.com)

Cestování a jazyky

Redakce My English Hacks

Redakce My English Hacks

Nadšení studenti angličtiny a dalších jazyků, cestovatelé, věční začátečníci, učitelé, lektoři. Píšeme pro vás články s tipy jak co nejlépe a nejefektivněji studovat jazyky. 😉
  • Celkem 7 jazykových v kterých zažijete příliv nové energie a chuti to studií. 
  • Vyzkoušíte praxí prověřené moderní i klasické techniky, které vedou k výsledkům.
  • Je to zdarma. Každý den vám přijde nový úkol na e-mail. 
✅ Začněte ještě dnes. Zadejte e-mail, na který vám pošleme 1. úkol. 

Na e-mail vám budeme posílat pouze úkoly, výzvy z Jazykového restartu a další tipy a užitečné informace ke studování jazyků. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky