Poradíme vám, jak na studium cizích jazyků 🇬🇧 🇩🇪 🇫🇷 🇪🇸 🇷🇺 🇮🇹

Zajímavá místa ve světě, kde se nedomluvíte anglicky

I když je angličtina brána za jeden ze světových jazyků, jsou místa, kde se anglicky nedomluvíme – nebo domluvíme, ale jenom stěží.

Především mluvíme o zemích, kde není anglický jazyk úředním jazykem.

Paradoxně řadu z nich najdeme v Jižní Americe, kde vévodí španělština.

Pojďme si zmínit konkrétní zajímavá místa ve světě, kde to angličtinou půjde horko, těžko.  

Angličtina na cesty 🇬🇧 ✈️ 🛺 ⛴  🗺 🏖

Jižní Americe vévodí španělština 

Člověk by si řekl, že v celé Americe se domluvíme anglicky. Dává to snad logiku, nebo ne? Opak je ale pravdou. Ve velké části Jižní Ameriky je totiž úředním jazykem španělština. Je sice faktem, že angličtině se na mnoha místech z nich rozumí, ale komunikace v angličtině se zkrátka neupřednostňuje. Mluvíme zejména o: 

Peru 

Kupříkladu v Peru, které je známé hlavně tím, že zde sídlí jeden z divů světa jménem Machu Picchu, angličtinu nepreferuje. Zejména peruánské pobřeží mluví čistou španělštinou. Aktuálně zde žije několik starověkých kultur, tudíž se při brouzdání touto zemí můžete setkat ještě s několika dalšími jazyky (i s těmi méně známými nebo pro vás zcela neznámými). 

Zajímavá místa ve světě
Pro Peru je typická španělština. (zdroj foto: pixabay.com)

Kolumbie 

Další částí Jižní Ameriky, kde se upřednostňuje španělština před angličtinou, je Kolumbie. Ta je známá hlavně díky nevalně proslulému drogovému bossovi Pablovi Escobarovi, který je zde dokonce pohřben v obklopení svých kumpánů. Díky nedávno vydanému seriálu pojednávajícímu o jeho životě je Kolumbie nyní v hledáčku seriálových cestovatelů.  

✅ TIP: 10 exotických zemí, kde se domluvíte anglicky

Venezuela 

Abychom uzavřeli náš seznam, stojí za zmínku ještě Venezuela. Mluvíme o velice lákavém místě, kam se uchylují nejen nadšenci televizních telenovel. Je třeba konstatovat, že stále mluvíme o rozvojové zemi, která má zatím největší známé zásoby ropy na světě. I proto je jedním z předních světových vývozců.  

V Itálii jedině italsky 

Itálie – země plná slunce a krásných památek. Nemůžeme se divit tomu, že se zařadila mezi zajímavá místa ve světě – ovšem i taková, kde se nemluví anglicky. Italové jsou na svůj úřední jazyk velice hrdí a stává se, že když na ně vyrukujete s angličtinou, schválně na vás budou mluvit italsky, i když vědí, že jim nerozumíte. Na schválnosti je užije.  

Naštěstí takových mnoho není. I Itálie se nyní těší z každého jednoho turisty, proto se snaží i angličtině (alespoň krkolomně) odpovídat, pokud to italsky zkrátka nejde. Abyste však na ně udělali alespoň trochu dojem, naučte se ke své angličtině pár italských slovíček, jako kupříkladu „dobrý den”, “ano”, “na shledanou” nebo “děkuji”.  

Zajímavá místa ve světě
V Itálii se anglicky nedomluvíte. (zdroj foto: pixabay.com)

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Soup or salad? Nebo super salát? Aneb s angličtinou v Maďarsku

Do Ruska raději s ruskou slovní zásobou 

I když je pravdou, že se angličtina dostává prakticky do všech koutů světa, v některých zemích jsou hrdí na svůj úřední jazyk a angličtinu zrovna nepodporují. Mluvíme kupříkladu o Rusku a ruštině. Naštěstí tento jazyk je tomu českému poměrně blízký a většinou není těžké porozumět, pokud jsme v minulosti s ruštinou přišli do kontaktu.  

Rusko je v současné době zemí, kam se začíná sjíždět opravdu mnoho turistů. Lákavé je hlavně pro své památky. Věděli jste, že se zde nachází třikrát více mostů než v italských Benátkách? A to jich v Benátkách je! Než však do Ruska doletíte, raději si v letadle osvojte několik ruských frází a angličtinu mějte v zásobě.

Angličtina na cesty 🇬🇧 ✈️ 🛺 ⛴  🗺 🏖

I Francouzové jsou na svůj jazyk hrdí 

Kde s angličtinou pravděpodobně nebude takový problém, je Francie. Ovšem opět neuškodí se naučit alespoň základní fráze ve zdejším úředním jazyce. Může se vám totiž stát podobná situace jako v Itálii – Francouzi si taky rádi dělají legraci z turistů. Nejeden vám může schválně odpovídat francouzsky, i když ví, že mu nerozumíte.  

Vždycky taky záleží na tom, na koho natrefíte. Ne všichni Francouzi ovládají angličtinu nebo jiný světový jazyk. Blízký je jim jen ten jejich, na který jsou velice hrdí.  

Zajímavá místa ve světě
Francii vládne francouzština. (zdroj foto: pixabay.com)

TIP REDAKCE: Ať už procestujete jakoukoli část světa, mějte po ruce Travel Bibli – knihu pro všechny cestovatele.

Redakce My English Hacks

Redakce My English Hacks

Nadšení studenti angličtiny a dalších jazyků, cestovatelé, věční začátečníci, učitelé, lektoři. Píšeme pro vás články s tipy jak co nejlépe a nejefektivněji studovat jazyky. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlý přehled