Sleva 20 % na jazykové kurzy od Online jazyků & Easy Linga. Použijte slevový kód: MYENGLISH20

Rychlý přehled

Recenze Travel Bible: Kniha pro všechny cestovatele

Obsah článku

Chtěli byste vyrazit na zkušenou do světa, ale bojíte se udělat první krok?

Máte pocit, že cestování je moc drahé a že s dětmi je úplně nemožné?

Kniha Travel Bible vám ukáže, že cestovat může každý a za hubičku.

Alespoň to tvrdí na obalu.

Je opravdu tak dobrá a stojí za koupi?

To vám prozradím v této recenzi.

Žena na cestě s Travel Bible

Naučte se cestovat s Travel Bible

Travel Bible dostává svému názvu, protože opravdu je cestovatelovou Biblí. Na 560 stránkách naleznete to hlavní, co potřebujete ke svým cestám znát; ať už se jedná o prodloužený víkend v Paříži nebo půl roku v Asii.

Na zlatém podnose dostanete naservírované tajemství, jak procestovat svět za pusu a spoustu užitečných rad, tipů a vychytávek na různé situace, které vás na cestách mohou potkat.

Kniha je členěna do čtyř celků a třinácti hlavních kapitol, které jsou opravdu přehledně a logicky strukturalizované. Díky tomu můžete rovnou skočit na kapitolu, která vás zajímá – nebo číst postupně od začátku. Přesvědčte se sami pomocí ukázky.

Recenze Travel Bible: Kniha pro všechny cestovatele

Travel Bible se hodí jak pro nezkušené začátečníky, tak pro cestovatelské matadory. Není to totiž tak, že by jen brázdila povrch obecnými informacemi, ale jde o koncentrovaný koktejl znalostí, které jsou podané stručně, ale přesto do hloubky.

Napadá mě snad jen jedna skupina výletníků, která by knížku nevyužila: “koupáci”, tedy ti, co si jen jezdí lehnout na týden k moři a víc od dovolené nechtějí.

Recenze Travel Bible: Kniha pro všechny cestovatele

Ahoj, pokud hledáte českou aplikaci na učení jazyků za rozumnou cenu, tak určitě vyzkoušejte EasyLingo.

recenze / ukázková lekce

Od levných letenek po luxusní zážitky

Obsah Travel Bible je pestrý. Nejdříve s vámi projdou období před cestou, kde vám ukáží, že není třeba se cestování bát, že máte vlastně víc peněz, než si myslíte a předají vám gró levného transportu, především ohledně levných letenek. Součástí je i motivační kapitola “Proč vyrazit na cesty?”, která může mnohým dát nahlédnout za oponu cestování a jeho výhod.

Kniha Travel Bible, kafe.
Příprava na cestu. Foto: archiv autorky

Další částí je období na cestě. To zahrnuje jak jeho financování (kapitoly o přivýdělku, digitálním nomádství, dobrovolnictví a tom, jak ušetřit), tak návody na luxusní zážitky pro obyčejné smrtelníky. Nechybí ani kapitola o jazycích, které jsou s cestováním neodmyslitelně spjaty. V třetí části se autoři věnují období po cestě, kde vám nabídnout možnosti, jak svoje zážitky využít – pro sebe i pro ostatní.

Chcete i vy zlepšit svojí angličtinu? Tak mrkněte na Online jazyky.

Do závěru si autoři připravili zajímavé rozhovory a ochutnávky z VIP sekce portálu Travel Bible, do které získáte přístup koupí knížky. Dozvíte se tak, jak naplánovat “low-cost” cestu kolem světa, jaké to je cestovat po světě s dětmi a získáte itinerář pro road trip Austrálií.

Travel Bible bazén

Můj názor na Travel Bible

Hodně se mi líbilo, že se autoři věnovali i pomalému cestování (slow travel). To mi v dnešní zrychlené době a honbě za instagramovými zážitky přijde jako strašně důležité a zároveň opomíjené téma. Skvělé byly také části o financích, které pokryly snad všechny možnosti. Dokonce jsem si v tom dokázala najít věci, které používám v běžném životě 🙂

Mínusů má u mě kniha jen pomálu. Snad jenom, že mi přišla zbytečně překombinovaná a rozsáhlá kapitola o letenkách. Jde ale především o můj náhled jako běžného uživatele, kterého letenkový hacking neláká a jeho vrcholem je odebírání webů s levnými letenkami, které uveřejňují nové akce.

Nejlepší aplikace na jazyky 📱 Na našich stránkách najdete i další recenze, doporučení a fígle jak používat další aplikace na učení jazyků.

Recenze české aplikace EasyLingo
Doporučení a tipy na italki.com
Online kurzy od Online jazyků

Travel Bible můžu za sebe jednoznačně doporučit. Pár cizích zemí už jsem stihla navštívit a musela se popasovat s různými situacemi, ale i přesto si v ní pokaždé najdu nějaký nový hack nebo radu. Případně pokud je neposlechnu, tak se mi to vrátí jako bumerang 🙂

Jako když jsem lehkovážně četla o doporučení mít na cestách s sebou aspoň dvě platební karty a nijak to neřešila – a pak mi při prvním výběru v Ekvádoru nevratně zablokovali mojí jedinou kartu a já byla na tři týdny bez peněz tisíce kilometrů od domova. Proklínala jsem se stokrát.

Batoh s pasem a Travel Bible
Parťák na cesty. Foto: archiv autorky

Potěšilo mě i to, že ačkoliv mám doma fyzicky i elektronicky verzi z roku 2016, mohla jsem si zadarmo stáhnout nejnovější verzi z loňského roku a přečíst si všechny novinky. Proto se tolik nedivte fotografiím – informace v článku jsou aktuální 🙂 Nicméně můžete vidět, že cena je vlastně úžasná, protože k ní máte ještě takovýto servis a přístup do VIP sekce. Podívejte se sami.

Věděli jste, že knížky jsou stále jedním z nejhezčích dárků? Darujete tam příběh, který je pouze pro čtenáře a zároveň je snad něco hezčího, než čtení vaší oblíbené knížky na pláži? Proto se podívejte na web Dobravila.cz a darujte svým nejbližším kus té čtecí romantiky

Hodnocení v bodech

Výhody

+ Nabitá informacemi
+ Přehlednost a čtivost
+ Bonusové články
+ Výborný balící seznam
+ Podrobné, ale přece stručné
+ Velké množství témat
+ Praktické příklady a využití
+ Kapitoly o financích

Nevýhody

– Některá témata mohla být podrobněji
– Příliš rozsáhlá kapitola o letenkách
– Budete chtít hned vyrazit na cestu

Otázky a odpovědi

 1. Kolik kniha stojí?

  Ve formě e-booku knihu pořídíte za 390 Kč. Pokud chcete fyzickou kopii, tak zaplatíte 499 Kč a jako bonus dostanete i elektronickou verzi zdarma. 🙂

 2. Dá se někde přečíst ukázka?

  Na webu Travel Bible si můžete stáhnout 90stránkovou ukázku.

 3. Je kniha vhodná pro cestovatelské začátečníky?

  Určitě! Cestovatelskému zelenáči se díky ní otevře úplně jiný svět a připraví se na případné nástrahy na cestách.

 4. Cestuju už 5 let. Má pro mě kniha cenu?

  Travel Bible se hodí i ostříleným cestovatelům. Kromě rad a tipů, které vás překvapí, si v knize můžete najít i jiný pohled na cestování a změnit své zajeté způsoby. Zkrátka se naučit něco nového. Anebo vyšperkovat svůj styl.

TRAVELBIBLE - hodnocení
Recenze Travel Bible: Kniha pro všechny cestovatele

Kniha Travel Bible vám ukáže, že cestovat může každý a za hubičku.

URL: https://travelbible.cz/

Autor: Matouš Vinš & Petr Novák

Hodnocení redakce:
5
Jana Langová

Jana Langová

Miluju cestování na všechny způsoby, mým oblíbeným adrenalinovým sportem je přednášení před publikem a životní lásku jsem našla v knižní sérii o Zeměploše. Ve zbytku volného času se věnuji medicíně a studiu jazyků.
 • Celkem 7 jazykových v kterých zažijete příliv nové energie a chuti to studií. 
 • Vyzkoušíte praxí prověřené moderní i klasické techniky, které vedou k výsledkům.
 • Je to zdarma. Každý den vám přijde nový úkol na e-mail. 
✅ Začněte ještě dnes. Zadejte e-mail, na který vám pošleme 1. úkol. 

Na e-mail vám budeme posílat pouze úkoly, výzvy z Jazykového restartu a další tipy a užitečné informace ke studování jazyků. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky