Poradíme vám, jak na studium cizích jazyků 🇬🇧 🇩🇪 🇫🇷 🇪🇸 🇷🇺 🇮🇹

Londýn a památky: Co musíte vidět a neminout?

Londýn a památky – to je nerozpojitelná dvojice.

Plánujete vyrazit do oblíbeného anglického města?

Ať už chcete procvičit svou angličtinu nebo jenom posbírat nezapomenutelné zážitky, prozradíme vám několik míst, která byste neměli minout.

Londýn opravdu není jenom o Big Benu nebo Westminsterském paláci, i když jsou to jedny z hlavních dominant města. 

Buckinghamský palác jako jedno z největších lákadel 

Když člověk míří do Anglie a konkrétně tedy do Londýna, v koutku své duše doufá v to, že alespoň zahlédne část britské královské rodiny.

Přece jenom královna se dnes už jen tak nevidí, Alžběta II. se navíc těší opravdu vysokému věku. Vyšší pravděpodobnost, že na členy královské rodiny opravdu narazíte, je u Buckinghamského paláce, kde výsost sídlí.  

Budova je navíc opravdu obdivuhodná a stojí za fotografii, i když průjezdy zrovna neprojíždí vůz se členy královské rodiny. Když budete mít štěstí, uvidíte oblíbené střídání stráží.

Pokud byste hezkou podívanou nechtěli minout, doporučujeme se zeptat místních, kdy ke střídání dojde. Tím si pěkně procvičíte svou angličtinu.  

TIP: 10 důvodů proč navštívit Anglii >>

Tower Bridge jednou z dominant Londýna 

Pro Londýn jsou památky typické. Jednou z dominant je také Tower Bridge, kde si lidé vždycky udělají fotografii. Jedná se o unikátní most, který v celé své kráse uvidíte z břehu řeky.

Co mnoho lidí neví, je, že se mohou do věží mostu podívat. Projdou a pokochají se horní částí mostu, z níž uvidí sklápějící se mostní trámy. A to je, panečku, velkolepá podívaná! 

Samotné vstupné není nijak drahé, vyjde na necelé tři stovky pro dospělého člověka. Opět si při koupi vstupenek můžete procvičit znalost anglického jazyka.  

Londýn památky
Tower Bridge jako dominanta Londýna. (zdroj foto: pixabay.com)

Picadilly Circus je nevšední částí krásného Londýna 

Londýn se nyní možná jeví jako velice klidné místo k životu. Ale věřte tomu nebo ne, ukrývá části, kde to doslova žije. Jednou z nich je rušné náměstí s mnoha neonovými reklamami, nápadně se podobající srdci New Yorku.

Je jím náměstí Picadilly Circus, kde si většina lidí sedne na schody a sleduje okolní ruch. A když je tato aktivita přestane bavit, objednají si čaj v jedné z blízkých kaváren.  

Leadenhall Market musí vidět každý milovník Harryho Pottera 

Patříte k milovníkům Harryho Pottera? Pak vaše kroky budou mířit nejen do londýnských HP studií, ale kromě jiného také na Leadenhall Market. Právě zde se natáčela scéna z prvního dílu kouzelnické ságy, kdy si mladý Harry Potter jde vybrat svou hůlku.

Filmařům se neotřelé interiéry obchodní pasáže tak zalíbily, že je zakomponovaly do filmového snímku. Nyní si zde můžete leccos objednat či koupit a opět si tak procvičit svou znalost angličtiny. 

TIP: Procvičte si před výletem do Londýna svou angličtinu. Zopakujte si anglické časy.

Čínská čtvrť jako exotická část elegantního Londýna 

Pokud bychom na chvíli měli upustit od spojení Londýn – památky, vydáme se do zdejší čínské čtvrti. Možná si říkáte, že v Londýně se takové místo nenajde, ale opak je pravdou.

Londýnská čtvrť Soho je exotickou částí elegantního Londýna, plná čínských imigrantů a čínských restaurací či typických obchodů, kde si můžete zakoupit klasické kýčovité suvenýry.  

Co vás na čínské čtvrti především zaujme, tak jsou orientální dekorace, kterými je vyzdobená. Budete si připadat opravdu jako v Číně, pro kterou je přesně tato výzdoba tak specifická.  

Navštivte také katedrálu svatého Pavla 

Abychom se na malý okamžik ještě vrátili ke zmiňovanému spojení Londýn – památky, zmiňme si ještě závěrem katedrálu svatého Pavla.

Jedná se o velice působivou sakrální stavbu, která je dnes druhou největší katedrálou na celém světě. Podle zdejších obyvatel je právě tento zdobený chrám jednou z věcí, na které budete pamatovat ještě dlouhé roky.  

Londýn památky
Katedrála svatého Pavla je druhou největší na světě. (zdroj foto: pixabay.com)

TIP REDAKCE: Ať už navštívíte jakékoli londýnské památky, mějte po ruce Travel Bibli – knihu pro všechny cestovatele.

Londýn a památky – FAQ 

 1. Co dalšího vidět v Londýně? 

  Je mnoho míst, která můžete v Londýně vidět. Patří k nim samozřejmě slavné London Eye, které vám nabídne nezapomenutelný výhled na celé město. Nesmíme zapomenout ani Sky Garden, což je londýnský mrakodrap, kam je vstupné zcela zdarma.  

 2. Platí se vstupné na všech památkách? 

  Ne všechny londýnské památky jsou zpoplatněny. Kupříkladu veškerá městská muzea jsou pro návštěvníky plně zdarma. Je však dobré se vždycky předem informovat o cenách na internetu, ať předejdete překvapení.  

 3. Na jakých londýnských památkách si procvičím angličtinu nejvíce? 

  Svou angličtinu si můžete procvičit prakticky všude. Na každé památce můžete žádat o fotografii, kupovat si vstupné nebo si objednávat občerstvení nebo kupovat suvenýry.  

 4. Setkám se všude s mnoha turisty? 

  Množství turistů se samozřejmě odráží od toho, jaké je zrovna roční období, o jakou konkrétní památku se jedná či jestli se nacházíte na známém nebo méně známém místě. Na turisty zde narazíte stejně jako v Praze či dalších atraktivních městech na světě. 

Redakce My English Hacks

Redakce My English Hacks

Nadšení studenti angličtiny a dalších jazyků, cestovatelé, věční začátečníci, učitelé, lektoři. Píšeme pro vás články s tipy jak co nejlépe a nejefektivněji studovat jazyky. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlý přehled