Sleva 20 % na jazykové kurzy od Online jazyků & Easy Linga. Použijte slevový kód: MYENGLISH20

Rychlý přehled

Kde najít lektory angličtiny? Máme pro vás 7 tipů

Obsah článku

Pokud zrovna nejste velmi zručný a trpělivý samouk, budete na učení jazyků dost možná potřebovat nějakého lektora. Úloha takového člověka je zcela zásadní, dobrý lektor angličtiny vás nejen jazyk naučí, ale také ve vás vyvolá zápal a nadšení pro další studium. Kde ale lektory angličtiny najít a jakého vybrat? A vyplatí se mít jako lektora rodilého mluvčího? Na to všechno se podíváme v dnešním článku. 

7 tipů, kde lektory angličtiny najít 

Možností, kde lektory anglictiny v dnešní době hledat, je opravdu velmi mnoho. Můžete využít různých jazykovek, domluvit si pobyt v zahraničí či odjet na nějaký pobytový kurz. Ne všude ale máte zaručenou vysokou kvalitu lekcí. My se proto podíváme na 7 nejlepších tipů, za které bychom dali ruce do ohně:

Tutoroo.co

Tutoroo.co je jednou z nejlepších stránek, kterou při hledání lektora (nejen v Česku) navštívit. Používání stránek je opravdu jednoduché a během pár minut zjistíte, kolik lektorů angličtiny ve svém okolí máte. U každého lektora máte dostupnou celou řadu informací, které vám s výběrem dále pomohou – především se jedná o cenu, konkrétní národnost i kdy má lektor volno.

Skrze Tutoroo.co lektory nejen najdete, ale rovnou také kontaktujete a případně hned domluvíte schůzku. Rychlé, efektivní a spolehlivé řešení, které je navíc zdarma.

Kde najít lektory angličtiny? Máme pro vás 7 tipů
Tutoroo.co je přehledné, minimalistické a zároveň obsahuje všechny podstatné informace.

Expats.cz

Expats.cz nabízí možnost číst české zprávy v angličtině, dozvědět se něco zajímavého (nejen) o Praze a v neposlední řadě je to skvělé místo, kde najít kvalitní lektory angličtiny. Během několika kliknutí stačí pomocí filtrů nastavit jazyk, který se chcete naučit, vybrat lokalitu a výsledky se všemi důležitými informacemi máte na stole. U většiny anglických lektorů můžete rovněž najít i případnou specializaci, a tudíž se můžete rozhodnout i podle oboru, v němž se chystáte angličtinu využívat.

Nevýhoda Expats.cz je snad jen v tom, že naprostá většina lektorů je z Prahy – obyvatelé ostatních měst na těchto stránkách příliš nepochodí.

Teacher-Creature.com

Teacher Creature je další skvělou platformou, která nabízí možnost mít soukromé lekce s rodilými lektory angličtiny ze Spojených států, Velké Británie i Kanady. V Praze si můžete vybírat ze stovky různých lektorů, přičemž u každého máte dostupnou cenu za hodinovou lekci, zkušenosti s vyučováním i způsob, jakým své studenty učí. Zkrátka a dobře se jedná o přehledné webovky s širokým výběrem a všemi potřebnými informacemi. No a pokud nejste z Prahy, najdete zde i učitele, kteří preferují výuku online, takže si každý najde to své. 

Kde najít lektory angličtiny? Máme pro vás 7 tipů
Hledáte lektora angličtiny, který bude zároveň rodilý mluvčí? Teacher Creature je jasná volba!

Online jazyky

Online Jazyky nabízí výběr hned ze 6 světových jazyků a na své si zde přijdou začátečníci, pokročilí i ti, kteří potřebují angličtinu s nejrůznější profesní specializací. Učit se můžete odkudkoliv a progres zaznamenáte i při 20 minutách denně.

Vybrat si můžete jeden z pětadvaceti kurzů podle své dosavadní úrovně angličtiny nebo potřebné specializace – každý kurz je pak rozdělený na lekce (ty končí závěrečným testem) a jednotlivé lekce mají celou řadu cvičení. Zkrátka a dobře se jedná o rychlou a efektivní metodu e-learningu, která je skvělá pro každého, kdo nechce rodilého mluvčího ani nevyhledává osobní setkání.

italki.com

Italki.com je geniální platforma zprostředkovávající lektory angličtiny a dalších světových jazyků prostřednictvím videohovorů. Nemusíte dojíždět na konkrétní místo a nemusíte si kupovat žádné drahé učebnice.

Stačí najít lektora, naplánovat si hovor a zavolat mu. Lekce probíhají pomocí Skype, nebo přímo u nich na italki.

✅ Najdete tam snad všechny světové jazyky a první 3 lekce jsou výhodnější.

Kde najít lektory angličtiny? Máme pro vás 7 tipů

Podívejte se také na naši recenzi italki

iLektori.cz

iLektoři.cz poskytují přehledný web, na kterém stačí jednoduše vybrat vyhovujícího lektora a bezplatně ho kontaktovat. Pomocí jednoduchých filtrů se rozhodnete, zda chcete rodilého mluvčího či nikoliv, jaký jazyk (a případně i jinou aktivitu) byste se rádi naučili i zda chcete dojíždět, nebo preferujete online výuku. Vše funguje jasně, přehledně a použití této stránky je pro vás coby studenta zdarma.

Můžete využít i jazykovou školu Presto, kde jsou profesionální a školení lektoři jazyků. Lektora můžete také kdykoli vyměnit. Například, když vám nevyhovuje, nebo je například nemocný.

Naucim.cz

Naucim.cz je internetový portál zahrnující databázi lektorů všeho od jazyků po hru na hudební nástroj. Nejdříve si zvolíte požadovaný jazyk (či aktivitu), poté z mapy vyberete příslušný kraj, okres či dokonce městskou část a podíváte se na dostupné lektory. Díky přehledné infografice se dozvíte, zda dojede učitel za vámi, nebo vy za ním, zda je schopný zprostředkovat online lekce i na co se konkrétní lektor angličtiny ve výuce specializuje. 

Kde najít lektory angličtiny? Máme pro vás 7 tipů
Nejen angličtinu, ale celou řadu dalších předmětů na Naucim.cz najdete bez problémů.

Rodilý mluvčí ano, nebo ne? 

Na závěr našeho dnešního článku se ještě hodí zamyslet se nad otázkou, zda je rodilý mluvčí zárukou kvality, či nikoliv. Z mých dosavadních zkušeností si myslím, že ne vždy. Důležitějším aspektem by totiž mělo být to, jak umí daný lektor (nejen) angličtiny učit. Pokud vám někdo neumí vysvětlit naprosté základy gramatiky, je víceméně jedno, jak košatou slovní zásobu má. Obzvláště u amerických lektorů pak vzhledem k obrovskému množství dialektů rozhodně není pravdou, že mají lepší výslovnost než jiní.

A navíc přece jen i rodilý mluvčí má určité zájmy a okruhy, ve kterých se pohybuje. A tomu má také uzpůsobenou slovní zásobu. Není tedy vždy pravdou, že rodilý mluvčí má širší slovní zásobu. Rozšíří ji až nějakým učením, což je společné pro oba dva typy lektorů. V konečném důsledku je tedy volba na vás, ale hlavní je, aby byl vámi zvolený lektor dobrý učitel. A pokud se pokusíte ho najít přes jednu z námi zveřejněných aplikací, určitě minimalizuje riziko, že uděláte krok vedle. 

Líbil se vám náš dnešní článek? Přečtěte si i další podobné příspěvky z našeho blogu:

Redakce My English Hacks

Redakce My English Hacks

Nadšení studenti angličtiny a dalších jazyků, cestovatelé, věční začátečníci, učitelé, lektoři. Píšeme pro vás články s tipy jak co nejlépe a nejefektivněji studovat jazyky. 😉
  • Celkem 7 jazykových v kterých zažijete příliv nové energie a chuti to studií. 
  • Vyzkoušíte praxí prověřené moderní i klasické techniky, které vedou k výsledkům.
  • Je to zdarma. Každý den vám přijde nový úkol na e-mail. 
✅ Začněte ještě dnes. Zadejte e-mail, na který vám pošleme 1. úkol. 

Na e-mail vám budeme posílat pouze úkoly, výzvy z Jazykového restartu a další tipy a užitečné informace ke studování jazyků. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky