Poradíme vám, jak na studium cizích jazyků 🇬🇧 🇩🇪 🇫🇷 🇪🇸 🇷🇺 🇮🇹

Jak nejlépe studovat s Online Jazyky?

Už pomalu rok studuju angličtinu s Online jazyky. 😉

Vy jste někdy zkoušeli studovat angličtinu s online aplikací?

Jaké vám to přineslo výsledky?

Prozradím vám pár hacků, které mi fungují.

Já jsem právě dokončil moji dnešní první lekci s aplikací Online Jazyky.

Je to už 61. dní v řadě!

Zajímá vás, co mi funguje a jaké hacky využívám na studium Angličtině s apkou od Online Jazyků? Čtěte dále.

S Online jazykama studuju už 4. online  kurz. Začal jsem s A1+ a přes A2- a A2+ si teď právě dávám B1. Zatímco áčkové úrovně šly poměrně rychle u B1 jsem se seknul už 2. měsíc a ještě nejsem ani v polovině. 

Rozdělte si čas na studium

Klíčem k ovládnutí jazyka je pravidelnost. Raději méně, ale každý den. Studuju opravdu každý den. Někdy mě to baví, někdy se*e. Ale vždy to nějak dám. 😉

Teď mám čas nastavený na 20 minut denně, ale většinou to přetáhnu. Dřív mi to dělalo problém zvládnout, ale našel jsem jednoduchou metodu, jak zmáknout i víc než 20 minut úplně v pohodě.

A hlavně jak se neustále posouvat dopředu! 🚀

Začnu s Angličtinou hned ráno. Často ještě před snídaní, nebo před prvním pracovním úkolem. A dám si polovinu. Teď tedy jenom 10 minut! A v těchto prvních minutách se věnuju nové látce. Zkrátka postupuju dopředu. 

  • Je pro mě důležitý, abych se posouval. Raději budu dělat chyby, ale půjdu dopředu.
  • Když dlouho stojím na místě a pořád třeba jenom opakuju, tak mě to přestane bavit. 

To se mi právě stávalo, když jsem začínal studovat opakováním slovíček (protože to je pro mě nejjednodušší). Jednoduše jsem si čas a energii vyplácal na opakování a na novou látku se často už nedostalo. A to mě dost štvalo. 

Takže 10 minut ráno věnuju nové látce a zbylých 10 minut si dám už “kdykoli” během dne. Toto rozdělení taky způsobí, že nehledám výmluvy že nemám čas. 10 minut najdeš vždycky.

Teda vždycky, když chceš. 😉 

✅ TIP: Přečtěte si také recenzi a ukázky z aplikace Online jazyky

Přestřelte to!

Online Angličtina work hard (smart)

⏱ Také jsem zkoušel nastavit si čas studování na 1 hodinu denně.

Málokdy jsem toho dosáhl, ale vždy mě to nutilo studovat víc! Sice mi v apce nesvítilo 60 dní v kuse, ale čas strávený se studiem angličtiny byl větší.

Pokud si chcete dát intenzivní kůru, tak tenhle hack určitě doporučuju. Ve finále se nepočítá kolik máte odstudovaných dnů v řadě, ale jak se domluvíte na letišti, nebo v práci. 😉

Makejte tak, abyste měli výsledky. Myslím, že pohodových 10 minut denně nikoho nikam moc neposune. 😉

Ale pozor ať to na vás naopak po pár dnech nezačne působit demotivačně, protože se vám nikdy nepodaří splnit hodinu denně. Musíte to brát s nadhledem a nebo opravdu tu hodinu denně studovat.

Přepište si věty z aplikace Online Jazyky na papír

Tohle dělám hlavně, když opakuju nějaké cvičení. Vždy jej zkusím udělat nejdřív v apce, a když se to moc nepovede, tak si nechám zobrazit správné odpovědi a ty si přepíšu do sešitu. Občas i vícekrát. 

A pak si cvičení udělám znova. Většinou správné odpovědi už z paměti vylovím. A když ne, tak se prostě kouknu do sešitu a vyplním to správně. 

Online Jazyky my english hacks

Možná to je trošku podvod. Ale mě prostě štve, když celé cvičení musím opakovat, protože si nemůžu vzpomenout jenom na jedno slovíčko. Které třeba navíc není pro cvičení důležité.

Apka mi pak opakovací cvičení neplánuje pořád dokola. Takže jsem zavedl tenhle malý „podvod“.

K sešitu se potom vracím. Když už se mi nechce čučet do mobilu, nebo počítače, tak si pročítám věty, které jsem si vypsal. Myslím, že zapojit do studia starý dobrý ruční psaní je často lepší, než pořád ťukat do mobilu.

Slovíčka procvičuju kdykoli

Těch druhých 10 minut občas nedávám v kuse. Ale když mám rozcouraný den, tak studuju kdekoli. Třeba v tramvaji, nebo na záchodě. Procvičit si slovíčka je totiž v apce děsně jednoduchý. Takže kdykoli, když mám volnou chvíli, tak si hraju se slovíčky v apce.

Sledovat pokrok

Jsem závislák na výsledcích a velmi soutěživý člověk. Potřebuju neustále vidět, že se někam posouvám, nebo že někoho předbýhám. 😀

Miluju žebříčky a myslím, že ještě nikdy se nestalo, že bych se po prvních 10 minutách studování nešel podívat, jestli jsem na nějakém žebříčku náhodou -)nepostoupil o pár stupňů dopředu. 

A taky pravidelně sleduju jak pokračuju v kurzu. 

  • Včera jsem měl 37 %
  • Dneska mám taky pořád 37 %. Sakra!
  • Hm, teď jsem se každý den posunul o 1 % už mám 40 %!
  • Tohle mi hodně pomáhá v tolik důležité pravidelnosti. 😉

Plánovat si studium dopředu

Plánuju si co budu dělat další den. Plánuju si jak se budu posouvat ve studiu dlouhodobě. Téměř nikdy to nedodržím. 😂

Online Jazyky plánování

Plán mě ale udržuje v aktivitě. Kdyby si věci neplánoval a nefokusoval tím hlavu na pozitivní výsledky do budoucna, tak rozhodně teď nestuduju 4 kurz a nemám 60 dní v kuse!

Pravděpodobně bych se pořád plácal někde kolem prvního kurzu.

A co dělám, když nedodržím plán?

Když mi to třeba nevyjde a nedokončím úroveň A2 před odletem do Londýna. Chvili jsem na sebe naštvanej. Což z nadhledu vnímám jako dobrou věc. Pořádně se na sebe na*rat je občas lepší než všechny možný hacky dohromady. 😂

No a pak si většinou dám nějaké dobré pití a udělám nový plán! 🍺

Vyzkoušejte si třeba naplánovat že úroveň A2 zmáknete do léta! Kolik na to máte dní? Kolik vám ještě zbývá. Z toho si pak jednoduše vypočítáte kolik musíte denně studovat. Jestli to bude 20 minut, nebo 40 minut!

My analytičtí digimaniaci to takhle prostě máme rádi. 😂

Jeden den na max!

Občas, když mám prostor a chuť, tak si dám jeden hodně intenzivní den, kdy studuju třeba hodinu, nebo dvě. Takovouhle nálož nevydržím dlouhodobě. Ale jednou za čas ano. 

Většinou se v tyto dny hodně věnuju opakování a slovíčkům. Novou látku také, ale tu tak netlačím. Protože můj mozek by to prostě nedal. 1 hodinu nových informací si prostě nezapamatuje. 

Vyzkoušejte aplikaci Online Jazyky zdarma >>

😂

Jaké hacky na studium s aplikací Online Jazyky využíváte vy?

Dušan Souček

Dušan Souček

Podnikatel, 🗺 cestovatel, věčný začátečník a samouk v Angličtině 🙄. Baví mě testovat a zkoušet různé možnosti formy studia. Svůj boj s Angličtinou sdílím na blogu www.myenglishhacks.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlý přehled