Sleva 20 % na jazykové kurzy od Online jazyků & Easy Linga. Použijte slevový kód: MYENGLISH20

Rychlý přehled

8 nejlepších blogů o angličtině. Inspirujte se!

Obsah článku

Rádi čtete ve volných chvílích blogy na internetu?

Nemusíte se upínat na blogy o jídle nebo o hubnutí, daleko přínosnější budou blogy o angličtině!

A i když se to možná nezdá, takových blogů je k přečtení stejně velká kopa, jako je YouTube kanálů na učení angličtiny nebo mobilních aplikací, které vám s cizím jazykem pomůžou. Které stojí za přečtení? 

Kaplan blog plný zkušeností a zábavných článků 

Pokud si rádi pročítáte zábavné články, které jsou protkané vzdělávacími poznatky, pokud zároveň milujete cestování nebo lidi, které cestování baví a žijí tím, pak jste tu správně. Kaplan blog je plný skvělých postřehů i zážitků, i proto si ho zamilujete! 

https://www.kaplaninternational.com/cz/blog/

Lingolia zlepší vaši gramatiku 

Hledáte blog, respektive webovou stránku, která by vám pomohla s gramatickou stránkou? Potřebujete zlepšit vaši slovní zásobu a zároveň se naučit psát věty správně? Přesně to vám nabízí Lingolia – webová stránka, která se specializuje na vícero jazyků, z nichž jeden je právě angličtina.  

Co návštěvníci webu předně oceňují, tak slovník, který je na stránce. Pokud si s nějakým slovíčkem nevíte rady, respektive pokud neznáte jeho překlad, šup sem!

https://english.lingolia.com/en/

Brona.cz přináší tipy a rady také formou YouTube videí 

Každý samouk, který se rozhodl přijít angličtině na kloub, jistě narazil na Broňu – učitele angličtiny, který se rozhodl přenést lásku k angličtině i na ostatní. Jeho blog je plný zajímavých rad a tipů, kromě jiného přináší lekce v podobě YouTube videí nebo v podobě zajímavých online kurzů.  

https://brona.cz/blog/

Espresso English ryze o vzdělávání 

Pokud si od blogu slibujete hlavně to, že se naučíte něčemu novému, pak je pro vás Espresso English tím pravým šálkem kávy. Mluvíme o ryze anglickém blogu, který je zaměřen především na gramatické oblasti angličtiny. Najdete zde řadu užitečných frází nebo tipy či rady, jak si angličtinu hravě osvojit.  

https://www.espressoenglish.net/english-tips-blog/

Anglie a angličtina 🇬🇧

10 tipů, jak se naučit anglicky
100 nejčastějších slovíček
Nejlepší online kurzy angličtiny
Jak na anglická slovíčka

English Hacker jako další tip pro samouky 

Blogů o angličtině určených pro samouky se najde celá řada. Patří k nim i blog English Hacker, kde se v pravidelných intervalech přidávají zajímavé, vzdělávací články plné poznatků z praxe. Pokud chcete zjistit, jak se nejčastěji chybuje ve slovosledu nebo co znamenají anglické zkratky, hurá sem! 

https://englishhacker.cz/blog/

The Babbel Blog plný faktů a zkušeností 

Za vypíchnutí stojí také blog jménem The Babbel Blog, který je plný zajímavých faktů a poznatků, také zkušeností. Velmi často se tomuto blogu přezdívá “blog s lidskou tváří”.

Rodilí Američani ve svých pravidelných příspěvcích prozrazují, jaký je například rozdíl mezi kanadskou a americkou angličtinou nebo jaký jazyk se anglicky mluvící lidé jen stěží naučí. 

https://www.babbel.com/en/magazine/category/learn

Svěřte se do rukou irského polyglota 

Mezi blogy o angličtině patří bezesporu i ten, který patří irskému polyglotovi Ollymu. Mluvíme o blogu jménem I Will Teach you a Language, který vám nabízí hromadu inspirace pro výuku angličtiny.

Jelikož o Ollym mluvíme jako o polyglotovi, znamená to, že umí vícero jazyků než jeden. Pokud dáte na jeho rady, hravě si osvojíte nejen angličtinu, ale i další světový jazyk, který je pro vás lákadlem. Minimálně si samostudium urychlíte. 

I Slováci nabízí vynikající blogy o angličtině 

V našem seznamu blogů o angličtině jsme zatím zmínili ryze české nebo zahraniční stránky. Co ale zamířit k bratrům Slovákům? Blog jménem Jazykový mentoring přináší řadu skvělých tipů, jak si hravě osvojit angličtinu.

K tomu všemu přináší i zajímavé příběhy ze života těch, kteří blog aktivně čtou, tudíž se můžete inspirovat lidmi, jež na tom byli dříve s cizím jazykem podobně jako vy. 

https://jazykovymentoring.sk/blog/

logy o angličtině 

Můžou blogy o angličtině zlepšit mou angličtinu? 

Je důležité myslet na to, že každému člověku vyhovuje při výuce něco jiného. Čili ano, můžou blogy o angličtině pomoct. Minimálně v nich najdete spoustu inspiraci nebo triky, tipy a rady, jak si cizí jazyk osvojit snáze. 

Co dalšího mi může při angličtině pomoct? 

Samozřejmě blogy o angličtině nejsou to jediné, co může angličtinu zlepšit. Pomoct mohou i tipy, jak na angličtinu pro samouky

Je zapotřebí si zdokonalovat svou angličtinu?  

Jelikož mluvíme o světovém jazyce, který je dnes brán už jako samozřejmost, je skutečně nutné ho pilovat. Potřebný je nejen v běžném životě, ale také čím dál více i v zaměstnání.  

Co doporučujete každému samoukovi? 

Aby i nadále četl naše příspěvky. Přinášíme tipy, rady i užitečné fráze, které využijete. 

Redakce My English Hacks

Redakce My English Hacks

Nadšení studenti angličtiny a dalších jazyků, cestovatelé, věční začátečníci, učitelé, lektoři. Píšeme pro vás články s tipy jak co nejlépe a nejefektivněji studovat jazyky. 😉
  • Celkem 7 jazykových v kterých zažijete příliv nové energie a chuti to studií. 
  • Vyzkoušíte praxí prověřené moderní i klasické techniky, které vedou k výsledkům.
  • Je to zdarma. Každý den vám přijde nový úkol na e-mail. 
✅ Začněte ještě dnes. Zadejte e-mail, na který vám pošleme 1. úkol. 

Na e-mail vám budeme posílat pouze úkoly, výzvy z Jazykového restartu a další tipy a užitečné informace ke studování jazyků. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky