Poradíme vám, jak na studium cizích jazyků 🇬🇧 🇩🇪 🇫🇷 🇪🇸 🇷🇺 🇮🇹

Angličtina online a zdarma? To jsou mobilní aplikace!

Chcete se naučit anglicky?

Efektivně! Rychle! A zábavně!

Aplikace na angličtinu můžou být ta správná volba.

Jenže která by to měla být?

A co teprve všechny ty aplikace na angličtinu zdarma. 😉

Pokud nevíte kde začít…

A ztrácíte se v nabídce…

Tak jste tady správně.

Výběr TOP aplikací na angličtinu zdarma

Duolingo – nejstahovanější aplikace na angličtinu 

Nebudeme dlouho chodit kolem horké kaše. Jednou z nejstahovanějších mobilních aplikací, která je ke stažení online a zdarma a která vás naučí cizí jazyk zvaný angličtina, je appka Duolingo.

Známá je hlavně díky svému logu, které tvoří zelený animovaný papoušek. Aktuálně ji používá přes 300 milionů uživatelů, kteří se učí nejen angličtinu, ale i jiné světové jazyky (nově i mrtvý jazyk králů).  

Předními výhodami Duolinga je přehlednost a jednoduchost.

Navíc se jedná o velmi propracovanou aplikaci na angličtinu, která při výuce sází na rozmanitost. Není to o stereotypním vyplňování sloupečků. Při jednotlivých lekcích budete mluvit, psát, poslouchat i překládat.  

Každá lekce se skládá z několika kol a úrovní. Za splnění získáváte odměny, které pak lze vyměnit za výhody. Navíc jste během výuky motivovaní, možná i proto je Duolingo tak dobře hodnocené.

Aplikace člověka provede od základů až po úroveň B2

Duolingo - aplikace na angličtinu

TIP: Více se dozvíte v naší recenzi aplikace Duolingo.  

 • Cena: zdarma 
 • K dostání: pro iOS i Android (v App Store i Google Play) 

Moovez: Revoluční aplikace z české dílny 

Patříte k milovníkům filmů a chcete si svou angličtinu trochu oživit? Pak vás jistě zaujme aplikace Mooveez, která je nejen pro fanoušky filmových snímků. Co je překvapivé, tak to, že tato aplikace na angličtinu pochází z české dílny.

Stojí za ní čeští vývojáři, kteří si uvědomili, že filmy jsou tím nejpříjemnějším způsobem, jak se cizí jazyk naučit. Proto do aplikace přidali pod hrající film české i anglické titulky současně.  

Aplikace však umožňuje mnohem víc! Během sledování filmu je možné si uložit jakýkoliv dialog a vytvořit si z něj takzvané zvukové kartičky. Kromě jiného vám aplikace sama film pozastaví v okamžiku, kdy v něm zazní fráze související s cizí kulturou nebo jazykovými výjimkami.

Snáze tak pochopíte, jak dané slovní spojení používat či jak je ve filmu myšleno.  

Součástí aplikace Mooveez jsou i gramatická cvičení, které vás mohou taktéž posunout o úroveň výš při učení cizího jazyka.  

Mooveez - aplikace na angličtinu
 • Cena: samotná aplikace a demo snímek zadarmo (je nutné zaplatit pak další filmy, které stojí cca 500,-) 
 • K dostání: pro iOS i Android (v App Store i Google Play) 

TIP: Přečtěte si naše recenze aplikací na jazyky >>

Phrasalstein pro pokročilé 

Mobilní aplikace na výuku angličtiny však nejsou jenom pro začátečníky, ale mohou být také pro pokročilé. Jednou z nejoriginálnějších appek pro zdatnější znalce angličtiny je appka Phrasalstein, která uživatelům pomáhá osvojit si především ustálená slovní spojení.  

Co uživatelé ocení, tak animované videosekvence, které dokonale popisují dané slovní spojení. Tyto krátké animované příběhy jsou navíc vtipné, tudíž učení bude opravdu zábava. Navíc si každý uživatel aplikace může vybrat ze dvou režimů výuky.  

Jelikož ale mluvíme o naprogramované aplikaci, není vždycky bezproblémová. Na některých telefonech nemusí správně fungovat multitasking, tudíž po vypnutí displeje se může vypnout i celá aplikace. Vzhledem k její zábavnosti a skvělému provedení je to však drobná chyba, nad kterou člověk mávne rukou. 

 • Cena: zdarma 
 • K dostání: jen pro zařízení s operačním systémem Android 

Tinycards pro ty, kterým vyhovují kartičky 

Sto lidí, sto způsobů, jak se učit angličtinu. Zatímco někomu vyhovuje učení se formou filmů, jinému mohou vyhovovat kartičky.

Aplikace Tinycards je přesně pro druhou zmiňovanou skupinu čili pro ty, kteří hledají lepší grafické zpracování jejich oblíbené učební metody ve formě kartiček.  

Pokud vás už přešlo psaní slov na kousky papíru, ale hledáte inovativnější verzi tohoto způsobu učení, mobilní aplikace Tinycards je pro vás to pravé.

Člověk ji má hned po ruce, a to grafické zpracování – to je pastva pro oči! Uživatel si může zadávat nová slovíčka na kartičky, případně je možné používat slova již napsaná a vytvořená.  

Aplikace pochází z rukou vývojářů, kteří stojí za oblíbenou aplikací Duolingo. Dá se tedy očekávat, že bude na uživatele cílit s podobným přesvědčením. 

 • Cena: zdarma 
 • K dostání: pro iOS i Android (v App Store i Google Play) 

Ewa English učí angličtinu jinak! 

Angličtina online a zdarma? Přesně toto spojení vystihuje aplikace Ewa English. Sice o této aplikaci platí, že si lze zakoupit pár prémiových funkcí a smazání vyskakujících reklam, ale popravdě to není zapotřebí.

Free verze nabízí uživateli všechno, co ke studiu angličtiny potřebuje.  

Mezi hlavní benefity této mobilní aplikace patří především jinakost. Appka zkrátka učí cizí jazyk jinak – záživněji! Není to jen o dvou sloupečcích, z nichž jeden bude obsahovat anglické slovo a druhý překlad dané fráze.

Tato aplikace je spojením toho, co je člověku nejmilejší a co rád dělá ve svém volném čase.  

V aplikaci se tak můžete učit na základě vystřižených frází z filmů a seriálů. K daným slovním spojením je vždy překlad i vysvětlivka toho, kdy se daná věta dá použít v kontextu.

Pokud by někomu filmové a seriálové ukázky nevyhovovaly, je možné si číst knihy v anglickém jazyce s tím, že každé slovo nese svůj překlad, výslovnost i možnost zapsat si ho do virtuálního slovníku. Tudíž se k němu můžete vrátit později.  

Ewa English aplikace na angličtinu
 • Cena: zdarma (možnost zaplacení verze bez reklam) 
 • K dostání: pro iOS i Android (v App Store i Google Play) 

Andy – váš anglický kamarád v telefonu 

Máte pocit, že si svou angličtinu potřebujete oživit mluveným slovem či psanou konverzací s někým, koho lze považovat za velmi pokročilého či až za rodilého mluvčího?

Pak je pro vás tou nejlepší aplikací Andy – English bot. Sice se nejedná o člověka z masa a kostí, ovšem tento robot vám může být při výuce angličtiny opravdu nápomocen.  

Andy čili váš osobní robot, respektive anglický kamarád v telefonu vám je vždycky k dispozici. Je perfektně naprogramovaný a prakticky pořád v pohotovosti. Jinými slovy si s ním můžete povídat či psát kdykoliv se vám zachce.

Ať už čekáte u zubaře nebo na příjezd tramvaje, můžete zlepšovat svou angilčtinu v každé části vašeho dne.  

Andy – English bot - aplikace na angličtinu
 • Cena: zdarma 
 • K dostání: pro iOS i Android (v App Store i Google Play) 

Když vás aplikace nelákají

Stáhli jste si každou z doporučovaných aplikací, ale stále nemůžete narazit na „tu pravou“? Nebo vás mobilní aplikace zkrátka nelákají či jim nemůžete „přijít na chuť“?

Jedním ze způsobů, jak se naučit anglicky jsou také Online jazyky online jazykové kurzy pro začátečníky a pokročilé.

 1. Jsou lepší placené nebo free aplikace na angličtinu?

  Záleží na uživateli. I většina free aplikací na angličtinu dokáže naučit hodně věcí. Pokud ale hledáte něco komplexnějšího a často efektivnějšího, tak můžeme doporučit placené aplikace. Například Easy Lingo je velmi efektivní způsob jak se učit angličtinu.

 2. Jsou všechny aplikace pro výuku angličtiny zdarma?

  Ne, některé mohou být zpoplatněny. Jiné zase mají svou free verzi a prémiovou verzi.

 3. Co kromě mobilních aplikací mi pomůže s učením angličtiny?

  Skvělé je také poslouchání podcastů nebo sledování YouTube. Jaké podcasty doporučujeme se dozvíte v článku „Podcasty na učení angličtiny„, co se týče námi doporučovaných YouTube kanálů, ty naleznete v článku „Angličtina na YouTube„.

 4. Jsou aplikace i ve verzi pro PC?

  Jak které. Některé jsou k dostání i ve formě webové aplikace.

Redakce My English Hacks

Redakce My English Hacks

Nadšení studenti angličtiny a dalších jazyků, cestovatelé, věční začátečníci, učitelé, lektoři. Píšeme pro vás články s tipy jak co nejlépe a nejefektivněji studovat jazyky. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlý přehled