Sleva 20 % na jazykové kurzy od Online jazyků & Easy Linga. Použijte slevový kód: MYENGLISH20

Rychlý přehled

Angličtina na YouTube: 10 kanálů, které vás naučí cizí jazyk

Obsah článku

YouTube patří mezi oblíbené metody studia cizích jazyků.

Můžete tam sledovat videa v angličtině s titulky, nebo bez. Záleží na vaší úrovni.

Já osobně rád sleduju videa (filmy), které dobře znám a vím o čem jednotlivé scény jsou. Dokážu si tak domyslet, o čem se tam mluví i bez titulků.

Angličtina na youtube ale nejsou jenom videa s titulky.

Na Youtube najdete spoustu kanálů, které vás můžou naučit anglicky.

Pojďme si představit několik nejsledovanějších kanálů o angličtině.

Angličtina na YouTube: 10 kanálů, které vás naučí cizí jazyk

Ahoj, pokud hledáte českou aplikaci na učení jazyků za rozumnou cenu, tak určitě vyzkoušejte EasyLingo.

recenze / ukázková lekce

Daily English Conversation

Mezi nejlepší YouTube kanály, které vás naučí anglicky patří rozhodně Daily English Conversation. Je určen především těm, kteří plavou hlavně v konverzaci v cizím jazyce. 

Co člověka zaujme na první pohled, jsou animovaná videa. Ta jsou samozřejmě s titulky a provedou každého jedince tím, jak by měla konverzace vypadat či jak lze konverzaci vést. Přece jenom rozhovory jsou trochu jiné na pohovoru a ve skupině přátel. Na to vás tento YouTube kanál ale připraví.

Shrnutí: 

 • Pro ty, kteří plavou v konverzaci 
 • Animovaná videa plná nejčastějších otázek 

BBC Learning English

Co se začít učit cizí jazyk s rozhlasovou společností BBC? Na YouTube totiž najdete i její kanál, a to BBC Learning English. Společně s ním výrazně zlepšíte svou angličtinu, a to jak tu mluvenou, tak i psanou či čtenou.  

Velkou výhodou kanálu BBC Learning English je hlavně to, že se zaměřuje na aktuální angličtinu. Nebudete se učit slovíčka, která byste v hovorové angličtině už pravděpodobně nepoužili. Navíc si výrazně zlepšíte výslovnost, a to se Čechům víc, než hodí.  

Shrnutí: 

 • Kanál rozhlasové společnosti BBC 
 • Pro zlepšení angličtiny obecně 
 • Zaměřeno na hovorovou angličtinu 

Kanál Bronislava Sobotky

Chcete raději angličtinu na YouTube v češtině? Obáváte toho, že byste anglickému příliš nerozuměli? Naštěstí se i na české scéně najdou takové, které vás naučí anglicky.

Za zhlédnutí stojí videa na kanálu Bronislava Sobotky, který se prezentuje jako nadšený učitel angličtiny. Sám tvrdí, že ostatním pomáhá se do angličtiny doslova zamilovat.  

Jak už název jeho kanálu a jeho jméno napovídá, nejedná se o rodilého mluvčího. Přesto vám toho dokáže mnoho dát. Jelikož jsou videa součástí českého kontextu, nemusíte se obávat nedorozumění, které by plynulo ze špatného překladu.  

Shrnutí: 

 • Čech učící angličtinu 
 • Pro začátečníky i pokročilé 

Learn English with Jessica

Kreslená angličtina pro dospělé. Jsou to neuvěřitelně propracovaný animovaný videa z běžných životních situací, jako je třeba vaření, hledání bydlení a další smutné i veselé rozhovory o životě.

V těchto rozhovorech se naučíte nová slovíčka, která si rovnou zažijete v praxi. Uslyšíte reálné, ikdyž trošku vykreslené rozhovory

Shrnutí: 

 • Běžné situace ze života
 • Animovaná videa

Learn English with Bob the Canadian

Kanaďan, který točí krátká videa o angličtině. Je mu krásně rozumnět a videa nemá dlouhá, takže si je můžete krásně přehrát třeba ráno při snídani.

Bob točí videa o každodenních situacích, ale také o tom jak se učit anglicky. Má zajímavý tipy a hacky. Určitě je to kanál s kterým se dobré strávit pár hodin a potrénovat angličtinu.

Shrnutí: 

 • Kanaďan se skvělou výslovností
 • Krátká videa z každodenních situací

English Hacker

Pokud jsou vám YouTube kanály z české scény pro učení angličtiny milejší, jelikož se vyvarujete zmiňovaným nedorozuměním způsobených špatným překladem, máme pro vás další tip. Je to YouTube kanál English Hacker, který funguje již několik let. Stojí za ním slečna Markéta, která angličtinu sama učí.  

Tento kanál je oblíbený hlavně mezi začátečníky a samouky.  

Shrnutí: 

 • Češka učící angličtinu 
 • Pro začátečníky a samouky 

English Speeches

Tohle je zajímavý kanál, kde můžete slyšet srozumitelné a jasné projevy největších osobností současnosti. Většinou se jedná o velmi inspirativní rozhovory, nebo přednášky z oblasti podnikání a motivace.

Všechno je krásně otitulkované (anglicky) a přednáškám je krásně rozumět. Nechte ať vaši angličtinu vylepší Elon Musk, Steve Jobs a řada dalších světových osobností.

Shrnutí: 

 • Přednášky (speeches) od světových podnikatelů 
 • Motivace a inspirace

Tommy English

Tommy English je zajímavý výukový kanál od chlapíka, který žil 20 let ve Velké Británii. Jeho videa jsou velmi jednoduchá. Většinou vám ve videu představí několik nových vět, které se naučíte.

Vždy uslyšíte větu v češtině a potom máte 10 vteřin, abyste ji řekli anglicky. Potom vám ji autor řekne sám. Občas přidá i několik variant. Je to až banálně jednoduchý. Líbí se mi ale, že má videa pro začátečníky i pokročilé, takže si tady najde každý to své.

Shrnutí: 

 • Jednoduchá videa s překlady vět.
 • Čech, který žil 20 let ve Velké Británii

Myslíte to s Angličtinou vážně? 🇬🇧

10 tipů, jak se naučit anglicky
Nejlepší online kurzy angličtiny
Jak na anglická slovíčka?
Nejlepší aplikace na angličtinu
9 hacků na angličtinu pro samouky

Kubova English

Angličtina na YouTube může vypadat různě. To dokazuje i Kuba, který ji učí. Ano, myslíte si správně – jedná se o Čecha, který se velmi zábavně zhostil role učitele. Nečekejte však angličtinu, jakou vás učili ve škole. On se spíše zaměřuje na tu hovorovou. Tu svým žákům podává stravitelnou formou, která vás bude bavit.  

Jeho YouTube kanál sice funguje, doporučujeme však sledovat i jeho instagramový účet, kam přidává hromadu skvělých a poučných příspěvků. Také začal tvořit výuková videa, která si lze zakoupit na jeho webu.  

Shrnutí: 

 • Zábavná hovorová angličtina 
 • Čech učící cizí jazyk 
 • Nejen pro mladé a začínající 

Easy English

Že angličtina na YouTube nemusí být ničím složitým, přesto může být velice přínosná potvrzuje kanál Easy English. Jedná se o kanál, ve kterém dominují animovaná videa, v nichž se mluví velmi jednoduchou angličtinou. Pokud byste přesto nerozuměli, je možné si zapnout titulky, podle nichž ihned poznáte, o čem se mluví nebo čeho se rozhovor týká.  

Videa na kanálu Easy English jsou plná frází, které využijete běžně v životě. Věnují se nejen anglickým idiomům, ale také časům.  

Shrnutí: 

 • Jednoduchá angličtina formou animovaných videí 
 • Fráze pro běžný život, časy i anglické idiomy 
Angličtina na YouTube: 10 kanálů, které vás naučí cizí jazyk

Ahoj, pokud hledáte českou aplikaci na učení jazyků za rozumnou cenu, tak určitě vyzkoušejte EasyLingo.

recenze / ukázková lekce

Angličtina na YouTube – FAQ

 1. Může se člověk naučit anglicky z YouTube videí?

  Ano, ale je zapotřebí soustředění a disciplína. Není to jenom o sledování videí. Doporučujeme si nová slovíčka zapisovat, hodně opakovat, také přidat i další učební metody. Pokud vám angličtina z YouTube dělá problém a neevidujete výsledky, zkuste jinou formu učení. Ne všem vyhovuje tento způsob výuky.

 2. Je lepším učitelem Čech nebo rodilý mluvčí?

  Každému vyhovuje něco jiného. Pokročilý spíše ocení rodilého mluvčího, začátečník zase Čecha, který dokáže vše krásně vysvětlit a i v angličtině mu budete lépe rozumět.

 3. Je snazší britská nebo americká angličtina?

  Obecně se říká, že britská je těžší. Někdo by však proti tomuto mohl namítat. Je to opět velice individuální. Někomu vyhovuje více ta, jinému se učí lépe ona.

Redakce My English Hacks

Redakce My English Hacks

Nadšení studenti angličtiny a dalších jazyků, cestovatelé, věční začátečníci, učitelé, lektoři. Píšeme pro vás články s tipy jak co nejlépe a nejefektivněji studovat jazyky. 😉
 • Celkem 7 jazykových v kterých zažijete příliv nové energie a chuti to studií. 
 • Vyzkoušíte praxí prověřené moderní i klasické techniky, které vedou k výsledkům.
 • Je to zdarma. Každý den vám přijde nový úkol na e-mail. 
✅ Začněte ještě dnes. Zadejte e-mail, na který vám pošleme 1. úkol. 

Na e-mail vám budeme posílat pouze úkoly, výzvy z Jazykového restartu a další tipy a užitečné informace ke studování jazyků. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky