Sleva 20 % na jazykové kurzy od Online jazyků & Easy Linga. Použijte slevový kód: MYENGLISH20

Rychlý přehled

Angličtina a online testy: Zjistěte, na jaké jste úrovni

Obsah článku

Ještě dříve, než se pustíte do učení angličtiny, musíte zjistit, jak na tom zrovna jste.

S tím pomůžou online testy, které odhalí vaši aktuální úroveň v cizím jazyce.

Stejně jako jiné jazyky, i angličtinu lze rozdělit do několika úrovní.

Začínáme začátečníkem, pokračujeme skrze pokročilého a končíme profesionálem. Kam spadáte vy? To prozradí online testy zaměřené na jazyk “angličtina”. 

Angličtina má své znalostní úrovně 

Jak již bylo zmíněno, stejně jako každý jiný jazyk, má i angličtina své znalostní úrovně. Začíná se u naprostého začátečníka, pokračuje se přes střední úroveň až po pokročilého a profesionálního mluvčího. Díky rozřazovacím online testům během několika minut zjistíte, do jaké úrovně spadáte, a odtud se pak můžete odpíchnout.  

Pokud online testy zaměřené na jazyk “angličtina” prozradí, že jste na začátečnické úrovni A1, svou výuku začněte od základů. Pokud patříte do pokročilých, základy se vší pravděpodobností znáte, tudíž se můžete vrhnout do těžších slovních spojení, všech časů a do složitější gramatiky.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Co znamenají jednotlivé úrovně angličtiny?

Úrovně angličtiny 

 • Začátečník (A1) 
 • Mírně pokročilý začátečník (A2) 
 • Pokročilý (B1) 
 • Velmi pokročilý (B2) 
 • Pokročilý (dobrá komunikace i gramatika – C1) 
 • Profesionál (C2) 

Úroveň A1 – začátečník 

Pod naprostým začátečníkem si lze představit člověka se slabší pasivní znalostí angličtiny. Rozumí větám, také slovům týkajících se jejich osoby, případně jejich okolí. Dokonce mohou vést i jednoduchou konverzaci s rodilým mluvčím, když na to přijde. Vyjádřit ale umí jenom základní myšlenky.  

Úroveň A2 – mírně pokročilý začátečník 

Pod mírně pokročilou úrovní čili pod úrovní A2 si lze představit člověka s pasivní znalostí anglického jazyka. Ten rozumí mluvenému slovu, ovládá vícero témat, orientuje se kupříkladu v jídelních lístcích a umí sdělovat informace. Umí zakomponovat minimálně minulý čas do vět.  

Úroveň B1 – pokročilý 

Co se týče další úrovně, a to B1, mluvíme o pokročilých jedincích, jejichž znalost anglického jazyka je na komunikativní úrovni. Umí používat základní komunikativní slovíčka, také se dorozumí v běžných životních situacích. Umí psát dopisy a používat i podmiňovací způsob.  

Úroveň B2 – velmi pokročilý 

Za velmi pokročilé můžeme označit ty, kterým online testy zaměřené na jazyk “angličtina” vyšly s výsledkem B2. Jejich znalost anglického jazyka je na velmi dobré komunikativní úrovni. Umí se zabývat běžnými problémy, jsou schopni plynule konverzovat i s rodilým mluvčím a umí vyjádřit své názory. 

Úroveň C1 – pokročilý 

Co se týče pokročilé úrovně C1, mluvíme o člověku, který rozumí i restrukturovanému projevu. Orientuje se dokonce v pořadech rádia nebo televize, nedělají mu problém knihy v angličtině ani odborná literatura. Dokáže hovořit prakticky o všech tématech. Nemluvíme však o profesionálovi.  

Úroveň C2 – profesionál 

O profesionálovi nebo člověku, který hovoří na úrovni rodilého mluvčího mluvíme v případě, že dosáhl v online testech zaměřených na jazyk “angličtina” úrovně C2. Tento člověk rozumí naprosto bez obtíží, umí konverzovat, ovládá gramatiku i psané slovo.  

Otestujte si svou angličtinu online 

Chcete zjistit, na jaké úrovni v anglickém jazyce se aktuálně nacházíte? Je načase to zjistit! Na internetu naštěstí najdete celou spoustu online testů zaměřených na jazyk “angličtina”, které jsou zdarma a s rychle dodanými výsledky.  

Online testy angličtina najdete například na: 

 • Britishacademy.cz 
 • Cambridgeenglish.org 
 • Onlinejazyky.cz 

TIP: Zlepšete si svou angličtinu třeba s pomocí podcastů. Více se dozvíte v článku “Podcasty na učení angličtiny. Studujte za pochodu” nebo YouTube kanály na učení angličtiny.

Angličtina online testy – FAQ 

 1. Jsou rozřazovací testy v angličtině nebo češtině? 

  Jelikož se má zjistit, jak jste na tom v anglickém jazyce, jsou rozřazovací testy v angličtině. Většinou se vybírá z odpovědí a na základě toho se vyhodnotí výsledek.  

 2. Kam a kdy mi přijde výsledek testu? 

  Výsledky rozřazovacích testů chodí nejčastěji do e-mailu. K dispozici bývají někdy během pár minut, jindy to trvá pár hodin a občas i pár dnů, pokud test kontroluje zkušený lektor a nikoli počítač.  

 3. Co mi rozřazovací testy prozradí? 

  Pokud si uděláte rozřazovací test, budete ihned vědět, na jaké úrovni se v cizím jazyce nacházíte. Stejně tak zjistíte, v čem se potřebujete zlepšit nebo kde máte mezery (a samozřejmě zjistíte, co je pro vás naopak hračkou a co zdokonalovat už nemusíte).  

 4. Jak můžu svou dosavadní angličtinu zlepšit? 

  Ptáte se, jak můžete svou dosavadní angličtinu zlepšit? Výukou! Přihlaste se na nějaké lekce, najměte si osobního lektora nebo to zkuste s online výukou. Pouštějte si filmy v angličtině, čtěte v cizím jazyce knihy a pečlivě si zapisujte slovíčka, která jste doposud neznali. 

Redakce My English Hacks

Redakce My English Hacks

Nadšení studenti angličtiny a dalších jazyků, cestovatelé, věční začátečníci, učitelé, lektoři. Píšeme pro vás články s tipy jak co nejlépe a nejefektivněji studovat jazyky. 😉
 • Celkem 7 jazykových v kterých zažijete příliv nové energie a chuti to studií. 
 • Vyzkoušíte praxí prověřené moderní i klasické techniky, které vedou k výsledkům.
 • Je to zdarma. Každý den vám přijde nový úkol na e-mail. 
✅ Začněte ještě dnes. Zadejte e-mail, na který vám pošleme 1. úkol. 

Na e-mail vám budeme posílat pouze úkoly, výzvy z Jazykového restartu a další tipy a užitečné informace ke studování jazyků. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Jedna odpověď

 1. Několikerým testováním mi vyšla úroveň B2, ale chci jít dál. V dnešní době je opravdu mnohem více možností, jak si angličtinu zdokonalit. Sledování filmů a různých videí na internetu člověka posouvá kupředu mílovými kroky v porozumění mluvenému. Osobně už čtu několikátou knihu v angličtině, což je skvělá cesta rozšiřování si slovní zásoby a porozumění psanému textu. Dnes se můžeme spojit s kýmkoliv, kdekoliv na světě a psát si či dokonce spolu mluvit přes internet. Pokud je možnost studia v nějakém kurzu, pobytu v zahraničí apod., to je taky skvělá cesta…Tak hlavně hodně chuti a motivace do studia a taky spoustu příjemných zážitků při studiu!!:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky